Linux

Hradec Králové

IBM spouští stránky věnované Linuxu

IBM jako jeden z hlavních hráčů na poli otevřených technologií potvrzuje svůj kladný postoj k Linuxu a open-source také v České republice. Firma spouští vlastní webové stránky, kde chce informovat o dění v „otevřeném světě“ a o možnostech integrace aplikací IBM s Linuxem či kancelářským balíkem OpenOffice.org.

IBM byla jednou z prvních firem, která na konci 90. let aktivně přijala Linux. Spojení IBM a Linux je v roce 2008 důležitější než kdykoli předtím. Dnes je open source a Linux nedílnou součástí IT strategií. Uživatelé tak optimalizují rozsáhlé IT infrastruktury, snaží se je zabezpečit před novými hrozbami zvenku i zevnitř a zároveň požadují otevřenost, flexibilitu.

Právě proto vznikly stránky, které mají za cíl shromažďovat informace o spojení IBM-Linux a vším co s ním souvisí na jednom místě a v českém jazyce. Koho zajímá téma otevřených technologií více, dozví se další informace zde.

Programátoři IBM v současnosti pracují například na vývoji linuxového jádra, kancelářského balíku OpenOffice.org či webového serveru Apache.

,,Podpora open-source a linuxových řešení v průmyslu je velice důležitá. IBM svojí snahou informovat zákazníky o možnostech otevřených řešení potvrzuje svůj pozitivní vztah k Linuxu a open-source,“ tvrdí zástupce OSS Alliance, Filip Molčan.

připravil: peaq - 6.6.2008